نگهداری از چمن مصنوعی و راه کار های آن

نگهداری از چمن مصنوعی و راه کار های آن

نگهداری از چمن مصنوعی - لیان چمن

نگهداری از چمن مصنوعی درست در مرحله دوم بعد از خرید چمن مصنوعی میباشد.اگر شما خریدار چمن مصنوعی هستید قطعا می خواهید بدانید که که طول عمر چمن مصنوعی چقدر است. درسته که محبوبیت چمن مصنوعی به این دلیل است که نیاز به مراقبت خاصی ندارد و با تهدیداتی که برای چمن طبیعی هست روبه رو نمیشود ، چمن مصنوعی مستعد آلودگی به علف های هرز و انواع بیماری های گیاهی و قارچی نیست. اما مصنوعی بودن الیاف چمن مصنوعی باعث نمیشود که  نیاز به مراقبت نداشته باشد. چمن مصنوعی با خطر پوسیدگی ، کوبیدگی الیاف و سایش روبه رو است.پس باید برای نگهداری از چمن مصنوعی به یک سری نکات توجه کرد. با ماهمراه باشید.

نحوه نگهداری از چمن مصنوعی به صورت روزانه 

قطعا یک چمن مصنوعی کثیف و آلوده زیبایی خاصی ندارد پس نظافت چمن مصنوعی در اولویت اقدامات نگهداری از چمن مصنوعی است. مدیریت اتفاق های روزانه که برای چمن مصنوعی رخ میدهد مثل : ریختن خوراکی کودکان، خرابکاری حیوانات خانگی همگی نیاز به تمیزی و مراقبت روزانه از چمن مصنوعی را دارد. بهتر است به صورت روزانه و مرتب بر روی چمن هایی که در فضای باز اجرا شده اند جارو بزنیم و شاخ و برگهای پوسیده که محل مناسبی برای رشد باکتری و کپک است را جمع آوری کنیم. کثیفی و آلودگی چمن مصنوعی نیاز به شستشو دارد و می توانیم با محلول آب و شوینده خانگی ( آب و سرکه ) آن را تمیز کنیم این محلول آسیبی به الیاف چمن مصنوعی وارد نمیکند، فقط یادمان باشد که به هیچ وجه از مواد سفید کننده استفاده نکنیم چون به رنگ الیاف آسیب وارد میکند. بعد از شستشوی چمن مصنوعی با محلول الیاف شسته شده را با یک دستمال که قدرت جذب بالایی دارد خشک کنیم.

در پایان هر هفته چمن مصنوعی نیاز به برس خوردن دارد ، این کار باعث جلوگیری از خم شدن و خوابیدن فلت های چمن میشود. فلت های چمن در اثر پاخوردگی تمایل به کج شدن دارند به همین دلیل برس خوردن باید در تمام جهات انجام شود. 

مراقبت از چمن مصنوعی - لیان چمن

اگر نوشیدنی ، سس خردل ، روغن ، جوهر قلم ، رنگ های روغنی و …. بر روی چمن مصنوعی بریزد جای نگرانی نیست ، این نکته را فراموش نکنید لکه ها تا زمانی که خشک نشوند به راحتی تمیز میشوند و شما می توانید با استفاده از محلول صابون مایع و آب گرم این لکه ها را تمیز کنید.

پاک کردن مواد چسبناک مثل : آدامس ، آبنبات ، صمغ درختان و سایر مواد چسبنده به راحتی و با دست جدا میشوند. برای جدا کردن آدامسی که سخت چسبیده می توانید از یک تکه یخ استفاده کنید. به هیچ عنوان از ماد حلال قوی برای ازبین بردن مواد چسبنده استفاده نکنید.

مراقب باشید اگر در حیاط یا بالکن از باربیکیو استفاده می کنید حتما دور از چمن مصنوعی باشد زیرا که حرارت زیاد باعث آب شدن الیاف چمن می شود. فراموش نکنید از ریختن خاکستر سیگار و آتیش بازی بر روی چمن خودداری کنید زیرا خاکستر و جرقه های ریز می تواند موجب سوختگی و آسیب به چمن شود.

اگر چمن شما دچار سوختگی یا لکه های سرسخت شد به راحتی آن قسمت از چمن را تعویض کنید.

 

نگهداری و مراقبت چمن مصنوعی و جلوگیری از سوختن آن در روز های گرم 

 

خرید چمن مصنوعی - لیان چمن

داغ ترین روز ها و نور مستقیم خورشید چمن مصنوعی را نمی سوزاند اما گاهی بازتاب آفتاب از شیشه پنجره ممکن است باعث آسیب به چمن شود ، راه حل آن بسیار برای نگهداری از چمن مصنوعی استفاده از کرکره یا سایبان است. در روزهای گرم چمن مصنوعی نیاز به آبیاری دارد، آبیاری چمن مصنوع باعث افزایش طول عمر آن میشود.

 

نگهداری از چمن در روزهای زمستانی 

 

آب و هوای سرد زمستانی تاثیری بر روی نگهداری از چمن مصنوعی ندارد اما در صورت بارش برف بر روی چمن مصنوعی راه نروید زیرا که باعث فشردگی برف و فرو رفتن دربافت چمن می شود و لایه از یخ تشکیل می شود ، برای آب کردن یخ از نمک استفاده نکنید چون بعد از آب شدن یخ نمک در بافت چمن باقی می ماند وارد سیم زهکشی چمن می شود رسوب میکند و باعث میشود منافذ خروج آب از چمن بسته شود. برای محافظت چمن در برابر برف و یخ میتوان از پاروی چوبی یا برس های نرم استفاده کرد.

قرار دادن اجسام سنگین ممنوع

 

قرار دادن اجسام سنگین بر روی چمن مصنوعی بعد از مدتی باعث کوبیدگی سطح چمن می شود و همچنین در هنگام جا به جایی از کشیدن اجسام سنگین بر روی چمن مصنوعی خودداری کنید زیرا باعث می شود سطح چمن و لایه های زیرین آن آسیب جدی ببینند و حتی پاره شوند.

 

خطر

 از ریختن مواد شیمیایی مانند : نفت ، بنزین ، الکل  مواد شیمیایی بر روی چمن مصنوعی خودداری کنید زیرا که باعث آسیب جدی به چمن میشود.دور نگه داشتن سیم های برق و اتصالات آن به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی.با رعایت کردن نکات بالا به طور منظم عمر چمن مصنوعی خود را افزایش دهید و آن را به بهترین شکل نگهداری و به راحتی می توانید از آسیب پیشگیری کنید و هزینه ها را به حداقل برسانید.شما با نگهداری روزانه مثل جارو زدن و مراقبت هفتگی مثل برس زدن و منظم کردن فلت ها و مراقبت ماهانه مثل تست اتصال چمن میتوانید عمر چمن مصنوعی خود را افزایش دهید. با داشتن یک زمانبندی مناسب چمن زیبا و همیشه سرسبز خواهید داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0
X